Dans Kursu

Dans Kursu

MODERN DANS (ÇAĞDAŞ DANS)

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda 16 yaş ve üstü yaş gruplarının katılabilecekleri İzmir Dans kursu derslerimiz;MSÜ Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü mezunu, yurt dışında eğitim almış, work shoplara katılmış Profesyonel eğitmenlerce sürdürülmektedir.

 Özel Bestem Bale Kursu'nda hobi amaçlı sınıflarımızın yansıra; Konservatuarların Modern Dans Bölüm sınavlarına hazırlanan öğrenciler için eğitim programları da sunmaktayız.

 Ders İçeriği; Warm Up (Isınma), Modern Dans Teknik (Release), Improvisation (Doğaçlama) ve Cool Down gibi bölümlerden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca; Koreografi çalışmalarında yer alarak sahne deneyimi yaşama imkanları da bulabilmektedirler.

 

HİP HOP EĞİTİMİ : 9-13 / 14-18 Yaş

Hip Hop günümüz popüler danslarındandır. Özel Bestem Bale Kursu'nda; Hip Hop derslerimize katılan öğrencilerimiz; yoğun okul yaşamlarının stresinden arınırlarken, dans etmenin çoşkusunu yaşamaktadırlar. Ayrıca; daha esnek, daha sağlıklı bir vücut yapısı kazanmakta, duruş bozukluklarından kurtularak, doğru bir fizyonomi, posture ve alignment (duruş ve vücut çizgisi) kazanmaktadırlar. Hip Hop Dans kursu sevilen dans türlerinden biridir.

* Hip Hop ve Modern & Jazz Dans Derslerimiz ;

* Haftada 1 gün 1 saat 30 dakika  olarak yapılmaktadır.
* Ders programlarımızı öğrencilerimizin okul programlarına uygun bir şekilde düzenlemekteyiz.
* Yeni dönem kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır.
* Kayıt döneminde öğrencilerimiz, yaş ve seviyelerine göre gruplandırılarak, uygun sınıflara yerleştirilmektedirler.
* Ekim ayı başında başlayan kurs programımız; Haziran ayı sonunda tertiplenen Yılsonu Gösterisi ile son bulmaktadır.
* Öğrencilerimiz yıl içerisinde hazırlanan koreografi çalışmalarını, ara gösteriler ve yılsonunda tertiplenen gösterimizde sergilemektedirler.
 

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda;9-13 yaş ve 14-18 yaş olarak gruplandırdığımız Hip hop sınıflarımızda ; RNB, Funk, Street Jazz ve günümüz popüler danslarından koreografiler çalışılmaktadır. Hip Hop dersleri ile öğrencilerimiz; yoğun okul yaşamlarının stresinden arınmakta, sağlıklı, formda bir fiziksel ve ruhsal yapı edinmektedirler. Eğlenceli vakit geçirirken, yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmektedirler.

 Öğrencilerimizin okul ders programlarına göre ayarladığımız Hip hop derslerimiz haftada 1 gün 1 saat 30 dakika olarak yapılmaktadır. Yıl içerisinde çalışılan koreografiler Yılsonu ve ara gösteriler ile sergilenmekte, böylelikle öğrencilerimiz özgüven ve paylaşım ve teknik gelişimleri açısından çok önemli olan, sahne deneyimi yaşama şansı da bulabilmektedirler.

Latin Dans Kursu

 

- Bestem Bale Kursu'nda Sosyal Latin Dansları eğitimlerimiz; alanlarında uzman, deneyimli, federasyona bağlı eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir.

- Derslerimiz haftada 2 gün 1'er saat (teknik ders & pratik) olarak yapılmaktadır.

- Yeni dönem kurs kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır.

- Derslere katılım için partner zorunluluğu bulunmamaktadır.

- %10 Partner ve grup indirimleri uygulanmaktadır.

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda Yetişkinler için Latin Dansları Kursu Sınıflarımızda; Salsa, Cha cha, Bachata, Merengue adımları ile harmanlanan derslerimizde sizlere, eğlenceli bir aktivite ve ortam sunmaktayız. Federasyona bağlı, profesyonel, yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda derecelere sahip eğitmenlerden Teknik ve Pratik dersler alırken, yine eğitmenleriniz eşliğinde, İzmir Eğlence Mekanlarında Pratik yapma imkanı bulacak, yeni dostluklar edinecek,eğlenceli ve kaliteli vakit geçireceksiniz.

 Özel Bestem Bale Kursu'nda Latin Dansı derslerimiz haftada 1 saat (teknik),1 saat (Pratik) olmak üzere,toplam 2 saat yapılmaktadır.

 Dans kursu katılım için partner zorunluğu bulunmamakta,çift ve grup indirimleri uygulanmaktadır.

 

Çocuk Latin Dansları Kursu

* Özel Bestem Bale Kursu'nda; Çocuklar için Latin Dansları sınıflarımıza 7 yaş ve üzeri öğrenciler katılabilmektedirler. Çocuk Latini sınıflarımızda öğrencilerimiz; Salsa, Cha cha, Bachata ve Merengue adımları ile eğlenerek hoşça vakit geçireceklerdir. Ayrıca; yoğun geçen okul yaşamlarının stresinden arınacaklardır. Katıldıkları bu yeni aktivite ile; yeni arkadaşlar tanıyarak sosyalleşecekler ve artistik yönlerini geliştirerek özgüven sahibi olacaklardır.

- Bestem Bale Kursu'nda Çocuk Latini derslerimiz, Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış, alanlarında uzman, profesyonel ve deneyimli eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir.

- Derslerimiz haftada 1 saat 30 dk. olarak yapılmaktadır. Ders programlarımız öğrencilerimizin okul programlarına uygun bir şekilde düzenlenmektedir.

- Yeni dönem kurs kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır. Kayıt döneminde öğrencilerimiz yaşlarına göre gruplandırılarak uygun sınıflara yerleştirilmektedirler.

- Her yıl Ekim ayı başında başlayan derslerimiz, Haziran ayı sonunda tertiplenen Yılsonu Gösterisi ile son bulmaktadır. Öğrencilerimiz,tertiplenen gösteriler ile, sahne deneyimi yaşamakta ve yıl içerisinde çalışılan koreografileri sergilemektedirler.

- %10 kardeş ve grup indirimleri uygulanmaktadır.

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda Profesyonel eğitmenler eşliğinde sürdürmekte ve  çocuklarımız için sunmaktayız.  Öğrencilerimizin okul ders programlarına göre düzenlediğimiz Çocuk Latini Programımız; haftada 1 gün 1 saat 30 dakika olarak yapılmaktadır. İzmir Dans Kursu

 Özel Bestem Bale Kursu'nda Salsa, Cha Cha, Bachata, Merengue, adımlarından oluşan derslerimiz ile öğrencilerimiz yoğun okul yaşamlarının stresinden arınarak, hoşça vakit geçirecek,edindikleri arkadaşlıklar ile sosyalleşme imkanı bulacaklardır. Tüm bunların yanasıra; teknik ve artistik yönlerini geliştirecek,tertiplenen Gösteriler ile sahne deneyimi yaşayacaklardır.