Spor

Spor

Bostanlıda Pilates Kursu

* Pilates ile; sıkı, formda ve esnek bir vücut yapısına sahip olabilecek, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlayacak, yoğun yaşamın getirdiği stres faktöründen arınacak ve nefes egzersizleri ile nefesinizi ve diaframınızı doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Özellikle kas yapısı kısa olanların kasları uzayacak, zayıf olan karın kasları güçlenecek, doğru posture ve alignment ( duruş ve vücut çizgisi ) kazanacaksınız. Ayrıca; bel, boyun fıtığı, kas ve eklem ağrılarından kurtularak, sağlıklı bir yapıya kavuşacak ve kalıcı bir şekilde kilo verebilme, imkanı bulacaksınız.

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda yetişkinlerin katılabildikleri Pilates Matwork Programımız ile; sıkı, fit bir vücuda sahip olacak, kas oranınızı arttırarak metabolizmanızı hızlandıracak, kaslarınızı uzatarak daha esnek bir yapıya kavuşacaksınız. Pilates ile vücudunuzu disiplinize edecek, omurga ve eklem sorunlarına çözüm bulacak ve duruş bozukluklarınızdan kurtulacaksınız.

 Özel Bestem Bale Kursu'nda Pilates kadromuz; Pilates Matwork Sertifikalı, alanlarında uzman, anatomi bilgisine sahip,deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

 Sabah ve akşam grup seçenekleri sunulan Pilates eğitimlerimizde sınıflarımız maksimum 10 kişiliktir. Dersler haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

 

Zumba Kursu

Bostanlı zumba kursu

ZUMBA EĞİTİMİ

* Zumba; günümüzde dünyada hızla yayılmakta olan, Latin Dans (salsa, reggaeton, merengue, cumbia) adım ve ritim ve müzikleri ile harmanlanmış, eğlenceli bir fitness türüdür. Zumba; durağan ve birebir yapılan spor türlerinden hoşlanmayanlar için uygun, son derece hareketli, eğlendirici ve kondüsyon arttırıcı bir aktivitedir. Her yaş grubundan katılımcıya hitap etmesi ve kolay dans adımları kullanılarak yapılması Zumbayı günümüzde en yaygın ve gözde sporlardan biri haline getirmiştir.

Zumba Derslerimiz;

- Bestem Bale Kursu'nda her Zumba kursu bir ''Parti'' tadında geçmektedir.

- Zumba ile dans edip eğlenirken,kaslarınızı çalıştıracak ve saatte 400-600 kalori harcayarak kilo verecek, form tutacaksınız.

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda dans ile sporun birleştiği tüm dünyayı sarsan Zumba ile eğlenirken,saatte 400-600 kalori harcayarak,kilo verme ve form tutma imkanı bulacaksınız. Zumba dansı ile yeniden enerji toplayabilirsiniz.

 Zumba Derslerimiz; profesyonel,tecrübeli, Zumba Sertifikalı, yurt içi ve yurt dışı Zumba Party ve Zumba Masterclass'larına düzenli olarak katılarak yenilikleri takip eden eğitmenlerce sürdürülmektedir.

 Zumba derslerimiz haftada 2 gün 1'er saat olarak sürdürülmektedir.- Derslerimiz,alanlarında profesyonel Zumba Fitness Training Sertifikalı eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir.

- Gündüz ve akşam grup seçeneklerimiz mevcuttur.

- Derslerimiz haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

 

Çocuk Zumbası

 

Çocuk Zumbası (Zumbatomic)

* Bestem Bale Kursu'nda Zumba dersleri ile öğrencilerimiz; dans ve sporu sevecek, eğlenecek, iskelet ve kas sistemlerleri güçlenerek doğru bir fiziksel gelişim göstereceklerdir. Ayrıca;yoğun geçen okul yaşamlarının stresinde arınarak, ruhsal olarak rahatlayacaklardır. Öğrencilerimiz,katıldıkları bu aktivite ile yeni arkadaşlarla tanışıp sosyalleşecek, tertiplenen gösterilere katılarak artistik yönlerini geliştirecek ve özgüven sahibi olacaklardır.,

 

Çocuk Zumbası Derslerimiz;

* ''Çocuk Zumbası (Zumbatomic) Sertifikalı'' eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir.

* Programlarımızı öğrencilerimizin okul programlarına uygun bir şekilde düzenlemekteyiz.

* Derslerimiz; 4-6,5 yaş için haftada 1 gün 1 saat, 7 yaş ve üzeri için haftada 1 gün 1 saat 30 dk. olarak yapılmaktadır.

- Yeni dönem kurs kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır.

- Ekim ayı başında başlayan kurs programımız,her yıl Haziran ayı sonunda tertiplenen yılsonu gösterisi ile son bulmaktadır.Öğrencilerimiz yıl içerisinde hazırlanan koreografileri gösterilerde sergilemektedirler.

- %10 Kardeş ve grup indirimleri uygulanmaktadır.

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda ; 4 yaşından itibaren her yaş grubu öğrencinin katılabileceği Çocuk Zumbası ile çocuklarımız sağlıklı bir fiziksel gelişim gösterecek, dans ve ritim duygularını geliştirirken eğlenecek ve spor yapacaklardır. Zumba kursu ile enerjik ve eğlenceli zaman geçirebilirler.

 Eğitmenlerimiz;alanlarında uzman,deneyimli, Zumbatomic (Çocuk Zumbası) Sertifikalı,Yurt içi ve yutdışı Zumba Party ve Zumba Masterclass 'larına düzenli olarak katılarak yenilikleri takip etmektedirler.

 

Yoga Eğitimi

 

Bostanlı Yoga Kursu

 YAŞAMI YENİDEN KEŞFETMEK İÇİN HAYDİ YOGA YAPALIM...

 YOGA NEDİR?

Binlerce yıllık geçmişi olan ve batı dünyasında bilimselliği kabul edilen yoga öğretisi, yaşamı bir yolculuğa, insan bedenini de bir araca benzetir. Bu yolculuğa bu araçla başlayıp, onunla nokta koyarız. Ne kadar sağlam, hızlı ya da gösterişli olursa olsun, eğer arabanın sürücüsü yoksa, sonuç iç açıcı olamaz. Tıp araştırmaları yoga duruşları ve egzersizlerinin bedende yararlı etkiler yaptığını doğrulamıştır. Yoganın yaklaşımı bütünseldir. Kişi, zihinsel, ruhsal ve bedensel bir bütündür. Zihinsel,bedensel, ruhsal sağaltım çalışması yoga; günümüz yaşam koşullarında hayatı daha keyifli kılar. Tüm hayatınıza yansıyarak sizin mutlu,neşeli, zinde en önemlisi denge içinde sağlıklı kalmanızı sağlar. Yoga yapmak için gereken ne fiziksel esneklik,ne de felsefe bilgisidir. Başlangıç için öğrenmeye açık bir zihin ve salona getireceğiniz bedeniniz yeterlidir.

YOGANIN FAYDALARI

-Zihinsel gerginliği giderir.

-Yaşantıyı daha huzurlu ve doyurucu kılar.

-Kireçlenmeyi önler.

-Beden-zihin bütünlüğünün oluşmasına yardımcı olur.

-Vücudun iyileşme gücünü arttırır.

-Bedeni esnekleştirir.Kasların esnekliği,eklemlerin hareketliliği artar, postür düzelir.

-İç organlara yaptığı masaj etkisiyle organlar daha etkili çalışır.Solunum düzenlenir, sindirim sorunları ortadan kalkar.Endokrin sistemi düzene girer.

-Kan ve lenf dolaşımını düzenler bağışıklık sistemi güçlenir.

-Hatalı postürden kaynaklanan bel,sırt,boyun ağrılarını giderir.


Yoga Seanslarımız;

* Bostanlıda bulunan verahatça ulaşabileceğiniz eğitim merkezimizde, Yoga Eğitimi, Reiki 1&2,Koundalini Reiki 1, NLP, Nefes Terapistliği, Koçluk, Hatha ve Raja Yoga Eğitimleri almış ve Indian Institude VYASA nın düzenlemiş olduğu Yoga Instructure Course (YIC) Sertifikalı eğitmenimiz Özden Geren tarafından sürdürülmektedir.

* Yetişkinler için yoga seanslarımız; seçeceğiniz gündüz veya akşam seansı olarak düzenlenmektedir. Derslerimiz,haftada 2 gün 1'er saat  olarak yapılmaktadır.

* Yeni dönem kurs kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır.

* Yoga sınıf kontenjanlarımız maximum 6 kişiliktir.

* %10 Grup indirimi uygulanmaktadır.** Hatırlanması gereken en önemli nokta şudur ki; düzgün duruş düzgün nefese,düzgün nefes yapıcı düşünceye, düzgün düşünce, düzgün bir yaşama rehberlik eder...

İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda Yetişkinler için yeni sezon Yoga Kursu kayıtlarımız başlamıştır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

 Bestem Bale Kursu'nda;Profesyonel eğitmenimiz eşliğinde Bostanlı Yoga kursumuzda Derslerine katılırken; yoğun hayatın getirdiği stres, blokaj, depresyon, fiziksel ve ruhsal sorunlardan arınacak;daha sakin,dingin bir yapı edinecek,daha esnek,rahatlamış ve arınmış bir vücut ve zihin yapısına kavuşacaksınız.

NEFES TERAPİSİ

NEFESİNİZ SİZİ MUCİZENİZE TAŞISIN...

NEFESİMİZ DOĞRU MU ? NEDİR BİLDİKLERİMİZ,BİLMEDİKLERİMİZ ?

İnsanların tamamına yakını nefes kapasitelerinin sadece % 30 unu kullanıyor. İşte bu nedenledir ki;

% 30 Sağlıklı

% 30 Mutlu

% 30 Huzurlu

% 30 Neşeliyiz.

Çünkü; nasıl nefes alıyorsak, öyle yaşıyoruz...

Nefes kapasitemizi doğru bir şeklide kullanamadığımız için; sabah yataktan yorgun kalkıyor, çabuk hastalanıyor, yaşlanıyor ve gün geçtikçe mutsuzlaşıyoruz. Nefes yaşam demektir. Yemeksiz 30 gün, susuz 3 gün, nefessiz yalnızca 3 dakika yaşayabiliyoruz. İnsanları çoğu, doğru, tam, bağlantılı diyafram nefesini kullanamadıklarından yaşamlarında huzursuz, sağlıksız, mutsuz, yorgun ve neşesizler.


İYİ HABER, BUNU DEĞİŞTİRMEK SİZİN ELİNİZDE..

''Nefes Terapisi en güçlü kendini iyileştirme metodudur.''

  Nefes Terapisi ile nefesimiz tam olarak açıldığında;

Fiziksel olarak;

-Vücudumuzdaki oksijen oranı artar, bu durum bağışıklık sistemimizin güçlenmesini, hücre yenilenme hızımızın artarak yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasını, kalp hastalıklarının ve pek çok hastalığın tedavisinin önemli ölçüde desteklenmesini sağlar.

-Vücudumuzun gün boyu mağruz kaldığı toksinin %70 ini nefesle dışarı attığı için, detoksifikasyon kapasitemiz artar.

-Daha enerji dolu olmamızı sağlar.


Duygusal ve Zihinsel Olarak;

-Nefes bilinçaltımızdaki ve hücre hafızamızdaki birikmiş olan tüm eski negatif kayıtlarımızın, yanlış inançlarımızın,geçmiş travmalarımızın temizlenmesini sağlar.

-Stresi yok eder.

-Öfke, korku, tedirginlik, keder, suçluluk duygusu gibi bastırılmış duyguları temizler.

-Hayattan zevk almamıza engel olan tüm tıkanıklıklarımızı temizler.* Nefes Terapisi seanslarımıza katılım için, önceden Randevu almak gerekmektedir.


NEFESİN ETKİLİ OLDUĞU HASTALIKLAR

* Bağımlılıklar (alkol,sigara,yemek)

* Kronik yorgunluk

* Kronik ağrılar (migren,kas vs..)

* Astım ve solunum yolu hastalıkları

* Alerjiler

* Kalp ve damar sistemi hastalıkları

* Panik atak,depresyon

* Fobiler

* Uykusuzluk

 

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda; Nefes Terapisi Seansları ile,nefesinizi doğru bir şekilde dengeleyecek, blokajları ve dolayısı ile fiziksel ve ruhsal sorunlarınızı çözebilme imkanı bulacak, hızlı ve fark edilir bir iyileşme sağlayabilecek ve kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

 Anne karnından bu yana getirdiğimiz ve taşıdığımız yükler, stres ve travmalar,gündelik hayatımızın getirmiş olduğu yoğunluk,yorgunluk  vs..gibi problemler; bizleri bloke etmekte, doğru, tam ve randımanlı nefes almamızı engellemekte, ruhsal ve fiziksel olarak yaşam kalitemizi düşürmektedir.

 Özel Bestem Bale Kursu'nda Nefes Terapisi Seanslarımız; Reiki ve Nefes Eğitimleri almış yine Reiki ve Şifa Seminerleri'nde görev almış, Spiritüel Danışmanlık yapmış eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir.