Yoga & Pilates

Yoga & Pilates

Bostanlıda Pilates Kursu

* Pilates ile; sıkı, formda ve esnek bir vücut yapısına sahip olabilecek, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlayacak, yoğun yaşamın getirdiği stres faktöründen arınacak ve nefes egzersizleri ile nefesinizi ve diaframınızı doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Özellikle kas yapısı kısa olanların kasları uzayacak, zayıf olan karın kasları güçlenecek, doğru posture ve alignment ( duruş ve vücut çizgisi ) kazanacaksınız. Ayrıca; bel, boyun fıtığı, kas ve eklem ağrılarından kurtularak, sağlıklı bir yapıya kavuşacak ve kalıcı bir şekilde kilo verebilme, imkanı bulacaksınız.

  İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu'nda yetişkinlerin katılabildikleri Pilates Matwork Programımız ile; sıkı, fit bir vücuda sahip olacak, kas oranınızı arttırarak metabolizmanızı hızlandıracak, kaslarınızı uzatarak daha esnek bir yapıya kavuşacaksınız. Pilates ile vücudunuzu disiplinize edecek, omurga ve eklem sorunlarına çözüm bulacak ve duruş bozukluklarınızdan kurtulacaksınız.

 Özel Bestem Bale Kursu'nda Pilates kadromuz; Pilates Matwork Sertifikalı, alanlarında uzman, anatomi bilgisine sahip,deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

Pilates eğitimlerimizde sınıflarımız maksimum 10 kişiliktir. Dersler haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

  Yoga

  Yoga'nın en önemli amacı, zihni sadelik ve huzura ulaştırmak için yenilemektir. Bu huzur hissi Asana (duruşlar) ve Pranayama (nefes) uygulamalarından gelir.
  •    Kaslara ve kemiklere baskı yapan diğer egzersiz türlerinin tersine, Yoga vücudu yavaşça canlandırır.
  •    Yoga, vücudu yenileyerek zihni modern hayatın hızlı temposundan kaynaklanan olumsuz düşüncelerden uzaklaştırır.
  •    Yoga uygulaması, içinizi umut ve iyimserlikle doldurur.
  •    Yoga, kusursuz sağlık ve manevi mutluluk yolundaki tüm zorlukların üstesinden gelmenizi sağlar.
  •    Yoga, yeniden doğuştur.
  •    Yoga derslerimiz haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

 

 

  Hamile Yogası

  Hamile yogası Anne adaylarını fiziksel olarak güçlendirirken zihinsel ve ruhsal olarakda doğuma ve anneliğe hazırlarHamile Yogasının birçok faydası var:

  Büyüyen bebeğinizle değişen vücudunuza esneklik kazandırmak, ağrısız, krampsız bir bedene sahip olmak
  Egzersizlerle kan dolaşımınızı artırarak bebeğinizin daha iyi beslenmesini ve gelişmesini sağlamak
  Nefes farkındalığıyla bebeğinize ve kendinize daha çok oksijen taşımak
  Derin gevşeme ile ruhsal olarak rahatlamak ve tüm kaslarınızın dinlenmesini sağlamak
  Meditasyonlar sayesinde bebeğinizle duygusal bağınızı kuvvetlendirmek, korku ve endişelerinizi gidermek.

Ve en alta,Özel Bestem Bale Kursu'nda Yoga kadromuz;Yoga Sertifikalı,anatomi bilgisine sahip,deneyimli eğitmenlerden oluşmaktadır.

Yoga ve Hamile Yogası Eğitimlerimizde sınıflarımız maksimum 10 kişiliktir.Dersler,haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

* Yoga derslerimiz haftada 2 gün 1'er saat olarak yapılmaktadır.

* Grup ve özel ders seçeneklerimiz mevcuttur.

 

  Çocuk Yogası

  Çocuk Yogası, çocukların hareket, sosyal, bilişsel dil ve duygusal gelişimlerini desteklemek için kullanılan bir yöntemdir.

  Çocuk Yogası yaş gruplarına göre farklı uygulama teknikleri içerir. Okul öncesi grupta ve ilkokul çağındaki 3-12 yaş gruplarında genellikle hikayeler eşliğinde yoga dersleri yapılır . Hikayelerin içine serpiştirilmiş duruşlar ve      nefes teknikleri ile çocukların, güçlü ,esnek, dengeli, bir bedene sahip olmalarının yanı sıra nefes çalışmaları ile akciğer kapasitelerinin artması ve dolaşım sisteminin daha sağlıklı işlemesi hedeflenir.

   Bu duruşlar (asanalar) çocukların bağışıklık , dolaşım, sindirim, sinir ve solunum sistemlerinin gelişmesini ve daha sağlıklı olmalarını destekler.

Uygulanan hikayeli yoga çalışmaları ile çocukların iletişim becerileri ve empati yetenekleri güçlenir. Duyguları tanıma onları kabul etme ve baş etme becerileri gelişir. Olaylara ve hayata olumlu bir bakış açısı kazanabilme yetenekleri desteklenir.

Çocuk Yogası , çocukların akademik becerilerini desteklemek için de önemli bir kaynaktır. Ödev kaygısı , sınav gibi stres durumlarında kaygı ve endişenin azaltılmasına yardımcı olur. Zihinsel ve bedensel yorgunluktan arınmalarına yaşlarına uygun hareketler ve nefes teknikleri ile destek olunur.

Çocuk Yogası , derslerdeki konsantrasyon ve odaklanmayı arttırdığı yapılan çeşitli araştırmalar ile kanıtlamıştır. Analiz ve karşılaştırma yeteneğini geliştirerek bilişsel gelişimine destek olur. Böylelikle çocukların hem fiziksel hem de zihinsel kapasiteleri artar.

Yoga , beden ,ruh ve zihin bütünlüğü sağlar. Çocukların fiziksel güç , esneklik , denge kazanmasını sağlarken , sağlıklı kimlik kazanımı oluşturmalarında katkıda bulunur. Tüm bunların sonucunda , hem motor , hem de kişisel ,sosyal gelişimleri önemli ölçüde desteklenmiş olur.

Çocuk Yogası yaş grupları , okul öncesi (3-6) ve ilkokul dönemi (7-12) yaş olarak iki grupta ayrılır.

Ergen ve genç yetişkinler içinde (13-16) ayrı bir grup olarak dersler yaşa göre farklı tekniklerle yapılır.