Bestem Bale Kursu

Eğitim Anlayışımız

 İzmir Karşıyaka Bostanlı T.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış Profesyonel eğitmen kadrosu ile 2007 yılından bu yana kaliteli ve profesyonel eğitim anlayışından ödün vermeden,her yaş grubundan Bale ve Dans tutkunu öğrencilerine sanatsal bir hobi sunarken,sunduğu Sertifika Programları ile Bale Eğitmenleri yetiştirmiş, onlara meslek edindirmiş, yetenekli öğrencilerini Devlet Opera ve Balesi Çocuk Baleleri ve Devlet Konservatuarları bünyelerine kazandırmıştır.Özel Bestem Bale Kursu; başarılarını, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde tertiplenen Çocuk Balesi Şenlikleri, Tepekule, AKM. Gençlik Tiyatrosu ve İzmir Sanat Merkezi'nde tertiplenen Yılsonu Gösterileri ve Rotaract Kulübü gibi Çeşitli Şenlik, Açılış ve Dernekler yarına tertiplenen gösteriler ile taçlandırmıştır.

Öğrencilerimiz; bale ve dans ile, estetik, vücut koordinasyonu, esneklik ve yaratıcılıklarını geliştirirlerken; tüm okul yaşamlarına da yansıyan bir iç disiplin kazanmaktadırlar. Ayrıca, sağlıklı bir fiziksel gelişim göstererek sosyalleşmekte ve her yıl tertiplediğimiz gösteriler ile sahne deneyimi edinerek, özgüven sahibi olmaktadırlar.

Klasik baleye başlangıç yaşı 3 yaştır. Kursiyerlerimiz, yaş ve seviyelerine göre uygun sınıflarına yerleştirilmektedirler. Kurs kayıtlarımız her yıl 1 Eylül itibari ile başlamaktadır.

Kursumuz, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı olup, 2 yıl Baleye Hazırlık ile birlikte 8 yıllık Akademik Bale eğitimlerini tamamlayarak, Milli Eğitim sınavına girerler. Bu sınavda başarılı oldukları takdirde, M.E.B. onaylı Sertifika alırlar.  Bu belge ile Bale Eğitmeni olma hakkı kazanırlar.

Ayrıca;Dünyaca ünlü Bale ekollerinden;Rus Vaganova ve Royal Academy of Dance (İngiliz Kraliyet Akademisi) Sistemlerinde eğitim veren kursumuzda; 4-18 yaş arası öğrencilerimiz, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü'den Uluslararası Başarı Belgesi almaya hak kazanmaktadırlar.

Bestem Bale Kursu'nda ayrıca; öğrencilerimiz;Hip hopModern DansDünya DanslarıZumba farklı branşlarda ekstra eğitimler de alarak,kendilerini geliştirme olanakları bulmaktadırlar.

Eğitim Kadromuz

Kadromuz; Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış, alanlarında uzman,deneyimli ve anatomi eğitimi almış eğitmenlerden oluşmaktadır.