Kadromuz

BESTE MELEK ÇAPKINCI - Sanat Direktörü

Klasik Bale & Modern Dans Eğitmeni & Pilates Eğitmeni

 Beste Melek Çapkıncı; baleye 1984 yılında İstanbul Özel Biloy Sanat Merkezi'nde başlamıştır. Daha sonra; İzmir Neslihan Aktan Estetik Merkezi ve ardından 1989-1997 yılları arasında eğitim aldığı T.C  Meb.Özel Ulis Estetik ve Bale Kursu'nu bitirerek, kurs Bitirme Sertifikası almıştır. Ankara'da Royal Academy of Dance (İngiliz Kraliyet Akademisi ) ve Milli Eğitim'e bağlı olan Özel Görsel Bale Kursu'nda da 2 yıl Klasik Bale Eğitimi almıştır. 2001-2006 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı Modern Dans bölümünde eğitim görmüş ve mezun olmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü yıllarda; dans projelerine katılmış ve ODTÜ Çağdaş Dans Günleri'nde sahne almıştır. 2000 yılından bu yana; pek çok Özel okul ve Anaokulları'nda, bale ve dans eğitimleri vermiş, sene sonu Gösterileri hazırlamıştır.


İstanbul T.c.Meb.Özel Meltem Darcan Çizgi Bale Kursu'nda , 2001-2005 yılları arasında Bale Eğitmenliği yapmış ve stajını tamamlamıştır. Aynı yıllar arasında; Royal Academy of Dance (İngiliz Kraliyet Akademisi )'in tertiplediği '' Grade 5 '' ve '' Intermediate '' sınavlarını başarı ile geçmiştir. 2006-2007 yılları arasında İzmir T.C Meb. Özel Ulis Bale Kursu'nda; Bale, Modern Dans ve Pilates eğitmenliği yapmıştır. 2007 yılında;'' Etkin İnsan '''da tertiplenen, Pilates Matwork Eğitim Programına katılmış ve programı başarıyla tamamlayarak, Pilates Matwork Eğitmenlik Sertifikası almıştır.

 

2007 yılında; T.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu'nu kurmuştur. 2007 yılından bu yana; kuruculuğunu ve kurum müdürlüğünü de kendisinin yaptığı, T.C. Meb.Özel Bestem Bale Kursu'nda ; Klasik Bale, Modern Dans dersleri vermektedir. Klasik Bale, Modern Dans ve Pİlates eğitimlerinin yanısıra; alanında profesyonel eğitmenlerden, Jazz Dans, Flemenko, Zumba, Yoga ve Nefes Terapisi eğitimleri de almıştır.

 

2013 yılında Didem Büyüktezeller'den aldığı Zumba B1 Sertifikası ile Zumba Eğitmeni olmaya hak kazanmıştır.

2015 yılında olan Zumba Reggaeton Jammer'ı olan Ayşegül Demirsoy'un ZIN'ler için tertiplenen Jam Session ve Masterclass'ına katılmıştır.

2015 yılında İKSEV'de,Tadej Brdnik ve Denise Vale yönetiminde profesyoneller için düzenlenen Martha Graham Dance Company Workshop'una katılmıştır.
 

Neslihan Aktan; Gülay Sargın, Mehmet Tuğrul Yalız, Judy Ataman; Martin Sonderkamp, Aydın Teker, Tuğçe Ulugün Tuna, Şebnem Aksan,Uğur Seyrek, Jamel Fellouhe, Bahar Vidinlioğlu, Serap Meriç, Mustafa Kaplan, Maral Caranoğlu eğitim aldığı eğitmen ve koreograflardır.

 

BÜKE MERDER

Klasik Bale & Modern Dans Eğitmeni

10.09.1992 İzmir doğumlu olup, "Dokuz Eylül Üniverstitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı" lisans mezunudur. 2004-2005 yılları İzmir Devlet Opera Balesi çocuk balesinde " Salon dansları eğitmenliği" İzmir Devlet Opera Balesi'nde "sözleşmeli dansçı", AKM de Hülya Nüfusçu - Serhat Nüfusçu ile birlikte okul öncesi miniklere "bale eğitmenliği" yapmıştır. 2013-2014 Karşıyaka Belediyesi "Venüs-Adonis" Modern Bale eserinde, İzmir Devlet Opera Balesi'nde "Kerbela", "Giselle","Kırmızı Çiçeğin Rüyası" gibi pek çok bale eserinde dansetmiştir.

Halen İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde "Sözleşmeli Dansçı" ve Çocuk Balesi'nde "Eğitmen", MEB Özel Berna Özdoğan Güzel Sanatlar Merkezi'nde "Klasik Bale Eğitmeni", MEB Özel Bestem Bale ve Dans Kursu'nda "Klasik Bale Eğitmeni" olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kendisi, D.E.Ü Devlet Konservatuarı "Klasik Bale" Lisans diploması yanında, Uluslararası Varna Bale Kursu 2010, İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Bakesi Kursu, İzmir Devlet Opera ve Balesi Dans Kursu, MARTHA GRAHAM DANCE COMPANY 2014, MEB Özel Berna Özdoğan Modern Bale Kursu sertifikalarına sahiptir.

 

ERSİN EVREN

Modern ve Latin Dansları Eğitmeni

ERSİN EVREN -MODERN DANS ve  LATİN DANSLARI EĞİTMENİ

Ersin EVREN;1991 İzmir doğumludur.2006-2011 Yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesinde Salon Dansları eğitimi almış,Coppelia ve Pamuk Prenses Eserlerinde konuk sanatçı olarak rol almıştır.Devlet Opera ve Balesinin Çocuk Balesi bünyesinde sergilenen gösterilerde konuk sanatçı olarak görev almıştır.2012-2015 yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesinde Salon Dansları eğitmeni olarak görev yapmıştır.2016 yılında Banu Dağcıoğlu Türkeli önderliğinde kurulan Tekerlekli Sandalye Projesi (Wheelchair Dance Project)ailesine katılmasıyla projede eğitmen ve repetitör olarak gönüllü olarak çalışmaktadır.2017 yılında Modern Dans Eğitimi almasının ardından Modern Dansın büyülü dünyasında,amatör ruhunu kaybetmeden öğrenme ve öğretme tutkusuyla eğitmenlik hayatına devam etmektedir.2018 yılından bu yana Bestem Bale ve Dans Kursunda Modern Dans ve Latin Dansları eğitmeni olarak görev almaktadır.
 2022 yılında Wheelchair Dance Project in dansçılarından olan Neşe Aydemir ile 55 ülkede faaliyet gösteren özel bir şirketin düzenlediği 1800 katılımcı arasından global oylama ile Dans Kategorisinde Dünya Şampiyonu olmuştur.Kendi Sloganı olan'' Dansla ve Sağlıkla Kalın'' diyerek sizleri de bu büyülü dünyaya davet etmektedir.