Bestem Bale ve Dans Kursu İzmir

TEMEL SEVİYE BALE PROGRAMI

TEMEL SEVİYE BALE PROGRAMI

Akademik Bale : 7 Yaş ve Üstü

T.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu’nda Akademik Bale Eğitimi, alanında profesyonel deneyimli, konservatuar mezunu eğitmenler eşliğinde sürdürülmektedir. Kursumuzda; Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu Müfredat Programı takip edilmekte ve günümüzde dünyada en yaygın ve geçerli olan; Rus Vaganova ve Royal Academy of Dance ( İngiliz Kraliyet Akademisi ) bale tekniklerinde eğitim  verilmektedir.

Akademik Bale Sınıfları’na yeni kayıt olan öğrencilerimizin, kayıt esnasında yaş ve seviyeleri tespit edilerek uygun sınıflara yerleştirililer.
Akademik Bale Sınıfları derslerimiz, öğrencilerimizin okul programlarına uygun bir şekilde düzenlenmektedir.

Yılsonu gösterilerine doğru yoğunlaşan çalışmalarımız esnasında, ihtiyaç duyulduğu takdirde ek dersler de yapılmaktadır.

DERS İÇERİĞİ;

– Warm-up & Stretching ( Isınma & Esnetme )
– Klasik Bale
– Solfej & Duyuş & Ritm
– Doğaçlama
– Pointwork ( Parmakucu Çalışmaları )
– Karekter Dans ( Rus.Macar,Polonya ve İspanyol Dansları gibi Dünya Dansları )
– Modern Dans
– Dans Tarihi
– Video Analiz
– Repertuar ( Yılsonu Gösterisi Çalışmaları )

MEB. onaylı Müfredat Programlarının uygulandığı kursumuzda her seviyenin sonunda MEB. Komisyon Sınavına tabi tutulan öğrencilerimiz, başarılı oldukları takdirde 8 yılda Temel Bale Seviyesi eğitimini tamamlayarak, Sertifika alırlar. Bu Sertifika ile Temel Seviye Bale Eğitmeni olmaya hak kazanırlar.

Kursumuzda Seviye 5. sınıftan itibaren; öğrencilerimize Modern Dans, Karakter Dansları, Dünya Dansları ve Zumba gibi diğer farklı branşlarda da ekstra eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler ile öğrencilerimizin farklı dans türleri ile ilgili de bilgi ve vizyon sahibi olmalarını sağlamaktayız.

* Özel Bestem Bale Kursu yeni dönem Akademik Bale sınıfları kayıtlarımız; her yıl 15 Ağustos itibari ile başlamaktadır. Eylül ayında ortasında başlayan derslerimiz, yine her yıl Haziran ayında yapılan yılsonu Gösterisi ile son bulmaktadır.