Bestem Bale ve Dans Kursu

Profesyonel Eğitim Anlayışı

Eğitim Anlayışımız

İzmir Karşıyaka Bostanlı T.C. Meb. Özel Bestem Bale ve Dans Kursu Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış Profesyonel eğitmen kadrosu ile 2007 yılından bu yana kaliteli ve profesyonel eğitim anlayışından ödün vermeden,her yaş grubundan Bale ve Dans tutkunu öğrencilerine sanatsal bir hobi sunarken,sunduğu Sertifika Programları ile Bale ve Dans Eğitmenleri yetiştirmiş, onlara meslek edindirmiş, yetenekli öğrencilerini Devlet Opera ve Balesi Çocuk Baleleri ve Devlet Konservatuarları bünyelerine kazandırmıştır.

Özel Bestem Bale Kursu; başarılarını, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde tertiplenen Çocuk Balesi Şenlikleri, Tepekule, AKM. Gençlik Tiyatrosu, Ahmet Priştina Kültür Merkezi  ve  İzmir Sanat Merkezi’nde tertiplenen Yılsonu Gösterileri ayrıca Rotaract Kulübü ve Karşıyaka Sınav Koleji gibi Çeşitli Şenlik, Açılış ve Dernekler yarına tertiplenen gösteriler ile taçlandırmıştır.

Öğrencilerimiz; bale ve dans ile, estetik, vücut koordinasyonu, esneklik ve yaratıcılıklarını geliştirirlerken; tüm okul yaşamlarına da yansıyan bir iç disiplin kazanmaktadırlar. Ayrıca, sağlıklı bir fiziksel gelişim göstererek sosyalleşmekte ve her yıl tertiplediğimiz gösteriler ile sahne deneyimi edinerek, özgüven sahibi olmaktadırlar.

Klasik baleye başlangıç yaşı 3,5 yaştır. Kursiyerlerimiz, yaş ve seviyelerine göre uygun sınıflarına yerleştirilmektedirler. Kurs kayıtlarımız her yıl 15 Ağustos itibari ile başlamaktadır.

Kursumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olup, 2 yıl Baleye Hazırlık ile birlikte 8 yıllık Akademik Bale eğitimlerini tamamlayarak, Milli Eğitim sınavına girerler. Bu sınavda başarılı oldukları takdirde, M.E.B. onaylı Sertifika alırlar. Bu belge ile Bale Eğitmeni olma hakkı kazanırlar. Ayrıca 4 yıllık, Modern Dans Eğitim Programını tamamlayarak, MEB. Sınavında başarılı olan kursiyerlerimiz de Modern Dans Eğitimeni olma hakkı kazanmaktadırlar.

Bestem Bale Kursu’nda ayrıca; öğrencilerimiz; Hip hop, Dünya Dansları,Zumba, Karakter Dansları gibi farklı branşlarda dans kursu eğitimleri de alarak,kendilerini geliştirme olanakları bulmaktadırlar.

İzmir, Karşıyaka, Bostanlı semtinde bulunan bale ve dans kursumuzda yeni dönem kayıtlarımız başlamıştır.
Eğitim Kadromuz

Kadromuz; Konservatuar mezunu, Devlet Opera ve Balesi bünyesinde görev almış, alanlarında uzman,deneyimli ve anatomi eğitimi almış eğitmenlerden oluşmaktadır.