Bestem Bale ve Dans Kursu İzmir

BALE

BALEYE HAZIRLIK EĞİTİMLERİ

T.C. Meb. Özel Bestem Bale Kursu’nda baleye başlama yaşı 3,5 yaştır. Kayıt esnasında öğrencilerimiz yaş ve seviyeleri tespit edilerek uygun  sınıflara yerleştirilirler.

* Baleye Hazırlık 1.Sınıflar
* Baleye Hazırlık 2.Sınıflar

Baleye yeni başlayan öğrencilerimiz Baleye Hazırlık Sınıflarında eğitim görmektedirler;

Küçük yaşlarda bale sanatı ile tanışan çocukların,anatomi ve pedagoji bilgisi olan eğitmenlerce eğitilmeleri önemlidir. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine çok olumlu etkileri olan Bale Sanatı,bilinçli eğitmenler eşliğinde yapıldığında ; öğrencilerin kas, eklem yapılarının doğru gelişmesini, estetik ve doğru bir posture  ve alignment (duruş ve vücut çizgisi) kazanmalarını sağlar. Özel Bestem Bale Kursu’nda eğitim kadromuz,alanında uzman,deneyimli ve konservatuar mezunu eğitmenlerden oluşmaktadır.

Hazırlık Sınıflarında;balenin temel adımları ile tanışan öğrencilerimiz;
– Stretching (Esnetme)
– Temel Klasik Bale
– Solfej-Ritm
– Doğaçlama (Oyunlar)
– Repertuar Çalışmaları (Yılsonu Göstesi Sahne Çalışmaları) eğitimleri görmektedirler.

* Yeni dönem kayıtlarımız her yıl 15 Ağustos itibari ile başlamaktadır. Eylül ayında başlayan derslerimiz, yine her yıl Haziran ayında tertiplenen yılsonu gösterisi ile son bulmaktadır.

MEB. Bakanlığı’na bağlı olan kurumumuzda, MEB. onaylı Müfredat Programları uygunlanmaktadır. Bu müfredat programları, Baleye Hazırlık Seviyeleri olarak toplam 2 seviyeden oluşmaktadır. Her seviye sonunda kursiyerlerimiz, MEB. Komisyon Sınavına tabi tutulurlar. Her 2 seviyeyi de tamamlayarak başarılı olan öğrenciler, Sertifika alırlar. Daha sonraki aşamalarda, bale teknik 1-8 seviyelerinden oluşan temel bale programına geçiş yaparlar.