Düğün Dansı, düğünlerde gelin ve damadın, düğün salonuna girdiklerinde özel bir müzik eşliğinde sergiledikleri gelenekselleşmiş olan danslardır.

Düğün Dansı şeçimi; çiftlerin beğenileri, seçimleri, kişisel zevk ve tercihlerine göre şekillenir. Örneğin, kimi partnerler Romantik tarzda duygusal bir müzik eşliğinde dans etmek isterlerken,kimi partnerler ise, daha hareketli, eğlenceli bir müzik ve dans türü seçebilir.

Düğün Dansı yapabilmek için çiftlerin profesyonel dansçı olmaları, daha öceden dans eğitimi almış olmaları ya da dans konusunda tecrübeli olmaları gerekmemektedir.

Düğün Dansları, daha önceleri daha ziyade slow romantik parçalar eşliğinde yavaş adımlarla sergilenirken, düğün dansı kursları sayesinde gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Dolayısıyla, pek çok farklı müzik ve dans türü ile dans çalışmaları yapılmakta, güzel ve etkileyici koreografiler hazırlanmaktadır.

Düğün Dansı
Düğün Dansı

Düğün Dansı Seçenekleri

Romantik Dans Türleri: Tango, Vals, Rumba Romantik Dans türlerinden birini seçmek isteyen duygusal partnerler için son derece ideal olan danslardır. Özellikle Vals ve Tango en çok tercih edilen türlerdendir. Zarif,kibar ve aşk dolu eşsiz olan bu dans türleri ile düğünler unutulmaz kılınır.

Salon & Latin Dans Türleri: Bachata, Salsa, Cha-Cha Daha hareketli,eğlenceli bir giriş yapmak isteyen partnerler için son derece uygun danslardır. Bu dans türleri ile, tüm davetlileri çoşturabilir ve konukların da size katılmalarını sağlayarak hep birlikte eğlenebilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Düğün Dansı Koreografilerinin Hazırlanması

Çiftlerin düğün hazırlıkları içinde özenmeleri gereken bir diğer unsur da sergileyecekleri danslarıdır. Dersler genellikle 4+1 olmak sureti ile toplam 5 ders olarak yapılmaktadır. Tek dans sergilemek isteyen katılımcılar için bu süre yeterlidir. Ancak, 2 ya da daha fazla dans icra etmek isteyen katılımcıların daha fazla ders almaları gerekmektedir.

Dans eğitimenleri, partnerlerin istek, hayal, beklenti ve tarzlarına uygun bir koreografi olması açısından katılımcılara fikir verip, yönlendirebilir. Çiftlerin hayallerinde düğünde kullanmak istedikleri belirli özel bir müzik ya da dans türü var ise, eğitmen mümkün mertebe onların bu beklentilerine uygun bir konseptte koreografi hazırlar.

Katılımcıların; konu ile ilgili hiçbir fikirleri yok ise,yine eğitmen onları müzik ve dans türü seçimi konusunda yönlendirir ve cesaretlendirir.

Koreografi seçiminde gelinlik modeli de rahat dans edilebilmesi açısından belirleyicidir. Kısa sürede hazırlanan (4+1 ders) bu dansların, son dersi genellikle düğünün gerçekleştirileceği mekana gidilerek Prova yapılır. Böylelikle dans edecek olan çiflerin daha rahat dans edebilmeleri ve streslerini aşmaları sağlanır.

İzmir Düğün Dansı Eğitimi, tarafımızdan verilemektedir.

Düğün Dansı ayrıca düğün fotoğraf çekimleri için de çok iyi bir fırsattır.Çiftler dans ederlerken çekilen fotoğraflar ömür boyu kalıcı olan hoş anılardır.