Hip Hop günümüz popüler danslarındandır. Özel Bestem Bale ve Dans Kursu’nda; Hip Hop eğitimi derslerimize katılan öğrencilerimiz; yoğun okul yaşamlarının stresinden arınırlarken, dans etmenin çoşkusunu yaşamaktadırlar. Ayrıca; daha esnek, daha sağlıklı bir vücut yapısı kazanmakta, duruş bozukluklarından kurtularak, doğru bir fizyonomi, posture ve alignment (duruş ve vücut çizgisi) kazanmaktadırlar. Hip Hop Dans kursu sevilen dans türlerinden biridir.

Hip Hop ve Modern & Jazz Dans Derslerimiz ;

* Haftada 1 gün 1 saat 30 dakika  olarak yapılmaktadır.
* Ders programlarımızı öğrencilerimizin okul programlarına uygun bir şekilde düzenlemekteyiz.
* Yeni dönem kayıtlarımız her yıl Eylül ayı itibari ile başlamaktadır.
* Kayıt döneminde öğrencilerimiz, yaş ve seviyelerine göre gruplandırılarak, uygun sınıflara yerleştirilmektedirler.
* Ekim ayı başında başlayan kurs programımız; Haziran ayı sonunda tertiplenen Yılsonu Gösterisi ile son bulmaktadır.
* Öğrencilerimiz yıl içerisinde hazırlanan koreografi çalışmalarını, ara gösteriler ve yılsonunda tertiplenen gösterimizde sergilemektedirler.

 İzmir Karşıyaka Bostanlı Özel Bestem Bale Kursu’nda; yaş ve seviyelere göre gruplandırdığımız, Hip hop sınıflarımızda ; RNB, Funk, Street Jazz ve günümüz popüler danslarından koreografiler çalışılmaktadır. Hip Hop dersleri ile öğrencilerimiz; yoğun okul yaşamlarının stresinden arınmakta, sağlıklı, formda bir fiziksel ve ruhsal yapı edinmektedirler. Eğlenceli vakit geçirirken, yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmektedirler.

 Öğrencilerimizin okul ders programlarına göre ayarladığımız Hip hop derslerimiz haftada 1 gün 1 saat 30 dakika olarak yapılmaktadır. Yıl içerisinde çalışılan koreografiler Yılsonu ve ara gösteriler ile sergilenmekte, böylelikle öğrencilerimiz özgüven ve paylaşım ve teknik gelişimleri açısından çok önemli olan, sahne deneyimi yaşama şansı da bulabilmektedirler.